Geoblog.pl    pavep    Podróże    Birma 2013    Zaczynamy:)

Zaczynamy:)

Polska, Kraków

Ze względu na ograniczony czas urlopu 3 tygodnie, szukałem połączenia lotniczego dzięki któremu w pełni wykorzystam swój urlop. Wybrałem linie Air Berlin z Krakowa przez Berlin i Abu Dhabi do Bangkoku. Wylot 10 maja w piątek, powrót 2 czerwca w niedzielę do Krakowa.
Wystartowaliśmy punktualnie o 18:35 z Krakowa aby po ponad godzinnym locie wylądować w Berlinie. Połączenie było obsługiwane przez linię NIKI należącą do byłego kierowcy F1 Nikiego Laudy, której 20 % akcjonariuszem są linie Air Berlin. Lot odbywał się samolotem Embraer, był w połowie zapełniony. Podczas godzinnego lotu został podany skromny catering w postaci cieplych i zimnych napojów i batona. W Berlinie mieliśmy szybka 1,5 h przesiadkę na szerokokadłubowca lini Air Berlin. Czekał nas 6 h lot do Abu Dhabi. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczenia obsługą i cateringiem. Standardowo dostaliśmy poduszkę i kocyk do tego naoczniki, korki do uszu, jednorazową szczoteczkę i pastę jak również frotowe skarpetki i słuchawki do systemu rozrywki. Jedzenie było bardzo dobre, kurczak z ziemniakami puree, i grillowanym warzywami, do tego co chwile wszelakiego rodzaju napoje ciepłe i zimnie, jak i alkohole, wina białe i czerwone i piwko. System rozrywki oferował nam 12 calowe monitorki, nawet niezłe nowe pozycje filmowe jak Hobbit czy Życie Pi.
Około 2 w nocy dotarliśmy do Abu Dhabi skąd mieliśmy lot współpracującym z Air Berlin Etihad’em.
Ale o tym już w kolejnym poście.

Moją tegoroczną podróż podzielę na dwie części, pierwsze to jest tygodniowy odpoczynek na wyspie Koh Tao w Tajlandii a druga część to 2 tygodniowy zwiedzanie Birmy.

bartek13
bartek13 - 2013-06-04 11:59
Niecierpliwie czekam na Birmę!

pavep
pavep - 2013-06-04 12:58
w najbliższych dniach się pojawi, będzie również dokładny kosztorys i nazwy hosteli i dobrych knajpek z jedzeniem:)

bartek13
bartek13 - 2013-06-04 13:14