Geoblog.pl    pavep    Podróże    Indie - Nepal 2010    Taj Mahal

Taj Mahal

Indie, Agra

Po 3 godzinach podróży z New Delhi dotarliśmy około 17 na stację Agra Cantt, skąd udaliśmy się tuk-tukiem pod zachodnią bramę Taj Mahal gdzie mieliśmy zalogowaliśmy się w hostelu "Host". Bardzo miła obsługa, cena również niska jak i standard:)

Mieszaliśmy dosłownie 70 metrów od bramy prowadzącej do Taj Mahal, z dachu naszego hostelu można było podziwiać Taj Mahal.
Ogólnie coś o Taj Mahal. Taj Mahal to indyjskie mauzoleum wzniesione przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal, która z pochodzenia była Ormianką. Obiekt bywa nazywany świątynią miłości.
Budowa Taj Mahalu trwała dwadzieścia dwa lata (1632-1654) i pracowało przy niej, według różnych podań, od 20 do 25 tysięcy robotników.

7 lipca 2007 roku Taj Mahal został ogłoszony jednym z siedmiu cudów świata.

Po Taj Mahal odwiedziliśmy również okazały Fort w Agrze. Również kontynuowałem akcję "Uśmiech Dziecka" w biedniejszej części Agry. Kolejne cukierki zostały rozdane:)

Około 23.30 odjechaliśmy pociągiem do Varanasii, miasta znanego z kąpieli w świętej rzece Ganges i palenia zwłok zmarłych na ghatach.

EGR57
EGR57 - 2010-08-24 13:35