Geoblog.pl    pavep    Podróże    Birma 2013    Autobus i katamaran na Koh Tao

Autobus i katamaran na Koh Tao

Tajlandia, Bangkok

Planowaliśmy spędzić dwie noce w BKK i wyrobić sobie wizę do Birmy w poniedziałek 13 maja, niestety okazało się, że ambasada w poniedziałek jest nieczynna ze względu na jakieś święto, nie chcieliśmy tracić tyle czasu w Bangkoku kosztem wypoczynku na Koh Tao i zdecydowaliśmy się wyrobić wizę przez travel agency, normalna cena przy odbiorze wizy po 3 dniach około 900 BHT, my daliśmy przez pośrednika 1400 BHT (niestety sic!) ale za to byliśmy 3 dni więcej na Koh Tao:)

Zdecydowaliśmy się na droższą opcję dotarcia na koh Tao, 4 lata temu różnica w cenie między katamaranem firmy Lomprayah a zwykłą łodzią firmy Songserm była znaczna i dochodziła do 300-400 BHT, w tym roku było to zaledwie 100 BHT czyli 11 zł, więc wybraliśmy dwa razy szybszy i nie porównywalnie wygodniejszy katamaran. Płynąłem zwykła łodzią 4 lata temu (strasznie nią bujało, bardzo dużo ludzi wymiotowało i płynęliśmy ponad 3 godziny, wtedy cena była atrakcyjniejsz niż katamarn, obecnie polecam jedynie katamarn! Cena za bilet zawiera przejazd z Bangkoku do miasta portowego Chumpon i rejs łodzią 1, 5 godziny katamaranem na wyspę Koh Tao.

pavep
Paweł Wolański