Geoblog.pl    pavep    Podróże    Indonezja 2014    Cemoro Lawang - Uwaga na oszustów

Cemoro Lawang - Uwaga na oszustów

Indonezja
Indonezja, Cemoro Lawang

Po godzinie jazdy około 22:00 byliśmy w Cemoro Lawang. gdzie znaleźliśmy homestay "SUBUR" (zdjęcie).
Mieliśmy całe piętro dla siebie koszt: 250 000 IDR / 4 osoby, 67 000 IDR/os. Miała być ciepła woda, niestety po kilku chwilach przestała działać, nie zraziło nas to:)

WAŻNA PRZESTROGA- UWAGA!!!
Po zalogowaniu się do naszych drzwi zaczęli pukać pseudo pracownicy jakiegoś biura turystycznego i domagali się opłaty za wejście do parku 75 000 IDR/os (wykupując wycieczkę, każdy płaci tą kwotę, chociaż wejście na Bromo jest bezpłatne).
Panowie byli dosyć natarczywi i zdenerwowani, gdy powiedziałem im że jest już późno i dzisiaj na pewno nie zapłacimy. Postraszyli nas strażnikami parku narodowego i zaczęli gdzieś wydzwaniać (iście aktorskie wystąpienie). Zapewne większość turystów zastraszanych w ten sposób płaci 75 000 IDR haraczu od osoby.
Ja powiedzieałm im że zapłacę rano strażnikom parku przy wejściu do parku jak takowe będzie. Zamknąłem drzwi i zgasiłem światło. Oszuści nie odpuszczali i po kilku minutach wrócili i zaczęli pukać w drzwi. Przeczekaliśmy ich, po kilku minutach zabrali się i poszli w swoją stronę.
Nie ukrywam, że dziewczyny najadły się strachu, niestety takie rzeczy zdarzają się w podróży, dużo o tym czytałem i byłem przygotowany na tą sytuację, więc WSZYSTKICH OSTRZEGAM przed tą sytuacją, PAMIĘTAJCIE NIE DAJCIE SIĘ ZASTRASZYĆ!!!

Julka
Julka - 2014-09-04 20:44
Zastanowił mnie fragment, w którym napisałeś o bezpłatnym wejściu na Bromo. Na stronie parku znalazłam informację, że opłata za wejście do parku wynosi dla zagranicznych turystów 207 500 w dni robocze oraz 307 500 w weekendy i święta: http://translate.google.pl/translate?hl=pl

pavep
pavep - 2014-09-08 14:33
To opłata za wstęp do punktu widokowego, tam rzeczywiście jest budka gdzie płacisz bilet wstępu. Za wejście na Bromo nie płacisz nic:)

Julka
Julka - 2014-09-08 18:01