Geoblog.pl    pavep    Podróże    Indonezja 2014    transfer pod bazą wypadową na Ijen

transfer pod bazą wypadową na Ijen

Indonezja
Indonezja, Banyuwangi

Do Probolinggo z wulkanu zjechaliśmy lokalnym Bemo (koszt 25 000 IDR/), gdzie w ciągu 5 minut złapaliśmy ekpresowy lokalny autobus do Banyuwangi (baza wypadowa na Ijen i port skąd odpływają promy na Bali) (koszt 40 000 IDR/osoby, autobus lokalny bez klimy:). Po około 5,5 godziny dotarliśmy do ostatniej stacji na obrzeżach Banyuwangi, gdzie złapaliśmy taxi (koszt 70 000 IDR/ 4 osoby) i dotarliśmy do hotel' Baru w centrum.

Niestety w HOTEL BARU były tylko pokoje z łazienką ale bez prysznica (jedynie wiaderko do polewania) dla mnie okay, ale dziewczyny pragnęły prysznica, cena 100 000 IDR za dwójkę.

Niedaleko był również 3 gwiazdkowy hotel bodajże o nazwie SLAMET, Cena za pokój 300 000 IDR, pokój za łazienką (ciepła wodą, AC).
W pokojach były dwa dwuosobowe łóżka, udało mi się wynegocjować 400 000 IDR za pokój za 4 osoby, co było do przyjęcia:)

W hostelu spotkałem chłopaka z couchserfingu który zaproponował mi nocleg za darmo, niestety podróżujemy w czwórkę i miałby problem z przenocowaniem tak dużej liczby osób. Ten sam chłopak organizował wyjazd do wulkanu Ijen. Niestety nie ma możliwości dostania się pod wulkan lokalnym transportem, droga jest kręta i bardzo stroma. Uzgodniliśmy cenę wynajmu jeepa na Ijen i pick up na prom na Bali.
Cena 550 000 IDR / 4 osoby.

UWAGA!!!
Droga naprawdę jest stroma, więc zalecam wam wynajęcie jeepa, nasz kierowca połowę drogi jechał na napędzie 4x4, żadnych busików czy taksówek!!!!

genek
genek - 2014-06-13 00:02
Bardzo podoba mi się Twój styl podróżowania. Byłem w Banyuwangi, ale na wulkan się nie wybrałem :((

pavep
pavep - 2014-06-13 08:46
Hej Genek,

Nie martw się następnym razem, szczerze z całej Indonezji zrobił na mnie największe wrażenie.
Dzięki za miłe słowa.

Atmen
Atmen - 2015-08-07 20:33
Hej Paweł :)
Świetnie mi się czyta Twój blog, bo podróżujesz tak, jak ja lubię i podrzuciłeś mi wiele praktycznych rozwiązań, które zamierzam wkrótce wykorzystać ;) Jeśli dalej masz namiary na tamtego CSera to bardzo proszę podziel się: atmen@interia.pl. Pozdrawiam i powodzenia w kolejnych podróżach!!! :)

pavep
Paweł Wolański