Geoblog.pl    pavep    Podróże    Indonezja 2014    Welcome Asia:)

Welcome Asia:)

Malezja
Malezja, Kuala Lumpur

Dla nie wtajemniczonych Lotnisko KL które składa się z dwóch terminali KLIA obsługującego przewożników międzynarodowych i KLIA 2 obsługujące przewoźników low castowych (np Air Asia) znajduję się ponad 60 km od centrum Kuala Lumpur. Jedna z najtańszych baz nocelgowych w KL znajdziemy w China Town. Najszybciej i najtaniej wg mnie dostać się tam można za pośrednictwem autubusów róznych firm. Ja wybrałem przewoźnika STAR SCHUTTLE WIRA (charakterystyczne autobusy z czerwoną gwiazdą). Oba terminale oddalone sa od siebie o około 15 minut jazdy.
Przewoźnik STAR SCHUTTLE obsługuję oba lotniska.

Z terminalu przylotów wychodzimy na dworzec autobusowy i kupujemy w okienku bilet na końcowy przystanek Puduraya (koszt 10 RM za osobę, ok 10 zł). Autobus w zależności o korków jedzie około 1,5 - 2 h do centrum.
Podaję poniżej link do rozkładu jazdu autobusów:

Wysiadamy na przystanku Puduraya skąd mamy 300 m do China Town. Warto udać się na ulicę Jalan Sultan gdzie znajdziemy mnóstwo hosteli. My wybraliśmy Hostel SEVEN NITE INN.
Załączam w zdjęcich mapkę Google z adresem hostelu. Za czysta i schludną dwójkę z Fanem płaciliśmy 39 RM. Łazienki z ciepłą wodą osobno na każdym piętrze. W cenę wliczone śniadanie na które składają się tosty z dżemem i masłem, do wyboru herbata lub kawa, ciastko i jakiś owoc. Polecam bezpiecznie i czysto. W China Town zjemy dobrze i tanio, jest tutaj bardzo dobrze rozwinięty street food od krewetek na patyku po pyszne noodelsy czy ryż z kurczakiem.

pavep
Paweł Wolański